Prawda czy wyzwanie (lub też pytanie czy wyzwanie) to prosta, ale ciekawa i zabawna gra towarzyska. Gra polega na zadaniu pytania (prawda) lub polecenia wykonania zadania wybranej losowo osobie. Śmiechu przy grze może być co nie miara, można także sporo dowiedzieć się o osobach, które mogą być w kręgu naszych zainteresowań.Gra może odbywać się w domu, na imprezie, wszędzie tam gdzie chcemy rozweselić i rozruszać towarzystwo.

Przykład realizacji takiej gry.
Pierwsza osoba puszcza w ruch butelkę. Po zatrzymaniu się butelki, jej szyjka wskazuje na naszego oponenta. Osoba, która wprawiła w ruch butelkę zadaje tytułowe pytanie osobie wylosowanej: Prawda czy wyzwanie?

Zależnie od wyboru zadajemy pytanie lub też wskazujemy zadanie do wykonania. Wszystko tak żeby było śmiesznie lub żeby przy okazji zrealizować jakiś nasz cel: dowiedzenie się czegoś ciekawego o danej osobie lub wprawienie jej w dobry humor.
Jakie mogą być pytania: osobiste, o uczucia, wstydliwe, odnoszące się do czegoś ukrywanego, wszystko zależy od inwencji osoby pytającej.
Jakie mogą być zadania: pocałunek wskazanej osoby w jakąś część ciała, wykrzyczenie czegoś sprzecznego z poglądami osoby wykonującej zadania, pójście do sąsiada po przysłowiowy cukier, wszystko w granicach dobrego smaku i rozsądku.

Komentarze

  • nie dasię tego pobrać :[
  • hce tą gre na komputer
  • super

Dodaj komentarz

Tutaj znajdziesz darmowe, super fajne gry do pobrania na komputer PC (Windows), gry na Androida oraz gry online (czyli przeglądarkowe) - dla dzieci, dla dziewczyn, dziewczynek i chłopców, samochodowe. Mamy stare i nowe gry odlotowe! Pełne wersje oraz demo. Programy do pobrania (Windows) najpierw pobieramy z serwera (wykonujemy download, ściągamy), potem instalujemy na lokalnym komputerze i możemy grać. W dolinie gier są także gry na system Android, czyli gry na telefon, urządzenia mobilne: na smarftony oraz tablety. A więc nie czekaj! Pobieraj gry na komputer PC oraz system Android. Chomikuj je i baw się dobrze!