Gry do pobrania > Gry dla dzieci

Tu pobierzesz gry na system Windows.
Gra Pou na komputer PC
Gra Pou na komputer PC
Wielkość: 8.78 MB
Autor: BlueStacks
Licencja: demo
Dodano: 28-02-2013
Pobrań: 173 772
Coraz większa ilość ciekawych aplikacji dostępnych wyłącznie na mobilna platformę Android sprawia, że chętnie widzielibyśmy te programy na naszych stacjonarnych komputerach PC. Taką ciekawą aplikacją jest z pewnością gra Pou.

Gra Pou jest programem, który był już tutaj wcześniej opisywany, jednak tylko jako aplikacja na Androida. Obecnie z pomocą uruchomienia takich aplikacji na systemie Widnows przychodzą inne programy.

Programem, który pomoże nam w uruchomieniu przynajmniej niektórych aplikacji Androida na komputerach PC z systemem Windows jest BlueStacks (można go tutaj za darmo pobrać). Daje on możliwość emulacji całego środowiska mobilnego na komputerach stacjonarnych. BlueStacks nie jest jeszcze zbyt stabilny (udostępniona jest wersja beta), jednak już teraz można uruchomić sporo androidowych aplikacji. Pojawiły się także już inne programy gotowe na emulacje Androida na pecetach (WindowsAndroid, YouWave), jednak są jeszcze bardziej niestabilne i nie do końca wspierają główne źródło aplikacji, jakim jest Google Play (lub też 1Click czy Amazon Apps).

BlueStacks także nie jest doskonały bo nie jest do końca stabilny i wymaga komputera o średniej mocy obliczeniowej. Obecnie jest udostępniony za darmo, jednak zgodnie z intencją producenta, docelowy produkt ma być płatny. Być może do czasu pojawienia się stabilnej wersji wydany zostanie inny, stabilny emulator w darmowej i pełnej wersji.

I tak właśnie dochodzimy do sedna sprawy. Dzięki temu programowi można uruchomić grę Pou właśnie na stacjonarnym komputerze z systemem Windows. Nie da się co prawda zagrać we wszystkie mini gry z uwagi na to, że komputery PC nie są wyposażone w sensory jakie mają urządzenia mobilne. Przykładem jest tu mini gra, która wymaga poruszanie telefonem w lewo lub prawo co skutkuje ruchem samego Pou, który jest przemieszczany zgodnie z ruchem telefonu.

Instalacja jest prosta i sprowadza się do uruchomienia instalatora i odczekania kilku chwil. Zaraz po instalacji przechodzimy do sekcji My Apps i tu znajdujemy aplikację App Search, która służy nam do wyszukiwania innych konkretnych programów i instalacji ich. Szukamy Pou i odnajdujemy w sklepie 1Click. Po kliknięciu aplikacja się instaluje i zaraz możemy się bawić naszym nowym wirtualnym zwierzątkiem. Zaraz po instalacji orientacja ekranu jest pozioma i tu wystarczy tylko zmienić opcję ułożenia ekranu. Zanim to zrobimy przenosimy kursor w prawy dolny róg ekranu gdzie zmieniamy pełny ekran na okno. Teraz widzimy, że w pasku zadań z prawej strony ekranu mamy ikonkę BlueStacks, klikamy w nią i ustawiamy Rotate Portrait Apps na enabled. Wyłączamy i włączamy program i mamy Pou, już w pozycji pionowej. Teraz możemy opiekować się wirtualnym zwierzątkiem.

Możemy też instalować inne programy, tym razem z Google Play. Przykładem może być Bakery Story. W wyszukiwarce wpisujemy nazwę programu i wybieramy go - z prawej strony - pod ikonką oznaczającą Google Play z symbolem Androida. Dzięki takiemu działaniu inicjujemy instalację sklepu Google Play a to wymaga zalogowania się do sklepu lub też nowej rejestracji (Google Account). Teraz ponownie próbujemy szukać naszej aplikacji Bakery Story.

Całkowite przejście na inny luncher i stały dostęp do sklepu Google Play jest równie proste. Wystarczy zainstalować ze sklepu Google aplikacje o nazwie LuncherPro (dokładnie z taką nazwą) a następnie należy ją uczynić domyślnym luncherem (po instalacji programu LuncherPro i wybraniu ekranu głównego, system zapyta o to jakiego lunchera ma użyć, zaznaczamy LuncherPro jako domyślny).
Teraz mamy już zwyczajny dostęp do sklepu i możemy korzystać z konta, które mamy w telefonie (tam zakupione aplikacje będą dostępne i tutaj).

Kolejną ważną informacją, która będzie przydatna w niektórych aplikacjach (np. w Bakery Story) będzie to jak tutaj przybliżać i oddalać widok zamiennie do pinch to zoom (czyli do efektu szczypania dwoma palcami) co jak wiadomo nie da się naśladować myszka. Tutaj przybliżanie i oddalanie realizujemy skrótem klawiszowym ctrl+ oraz ctrl- (jednoczesne naciśnięcie klawiszy ctrl oraz plus lub minus, z klawiatury zwykłej, nie numerycznej).

Tu zamieściliśmy filmik z instalacji, krok po kroku: 

Chcesz pobrać grę? Polub nasz kanał na YouTube!
Uwaga: przy części gier tuż po uruchomieniu pobierania przeglądarka może sygnalizować, że nie można bezpiecznie pobrać pliku. Świadczy to tylko o tym, że przeglądarka nie ma tego pliku na liście zweryfikowanych i nie znaczy, że plik faktycznie jest niebezpieczny.
Każda gra i każdy plik na tej stronie został sprawdzony pod względem antywirusowym i nie stwierdzono w plikach złośliwego oprogramowania.

Kolejną problemem, który może wystąpić w trakcie instalacji jest ekran tzw. filtru SmartScreen informującego o potencjalnym zagrożeniu komputera przez uruchomiony plik. Ta informacja wcale nie oznacza, że plik jest faktycznie zagrożeniem a jedynie informacją o tym, że filtr nie zna tego programu. Nie należy się więc tym przejmować i wybrać akcję Więcej informacji a następnie Uruchom mimo to.

Niestety użytkownicy Windows nie mają łatwego życia. Firma Microsoft postanowiła uprzykrzyć życie użytkownikom Windowsa. Najnowsza wersja Windows 10 (pewnie kolejne wersje także) ma teraz domyślnie zablokowaną możliwość instalacji programów, które nie są certyfikowane przez Microsoft. Niestety nikt nie pyta się użytkowników o zdanie. MS to zrobił i już. Jak widać tendencja odchodzenia od systemu Windows nie bierze się z niczego tylko z działań producenta tego systemu, który nie liczy się z użytkownikiem.

Żeby nadal móc wybierać i bez przeszkód instalować programy, jakie my chcemy, a nie te, które chce Microsoft, należy zmienić ustawienia zgodnie z sugestią pokazaną na planszy, która zostanie wyświetlona po próbie uruchomienia gry/programu, którego nie zna MS. (przykładowo - należy wybrać - więcej informacji - a potem - uruchom mimo to)

Kliknij tutaj żeby pobrać

Komentarze

 • jak zainstalować jak nie ma install pzisk
 • Uwierzcie mi czy nie,mam 9 lat i po chodzę z Polski jak wy. Mówicie że się nie pobiera,ale chodzi o to że wasza przeglądarka zablokowała to.Jak macie Windows 10 Najnowszą wersje to Microsoft Nie pozwoli wam bo będzie pisać
  ,,Uchroniliśmy komputer od virusa" W sumie nie wiem jak tam było..Teraz Microsoft jedynie pozwala instalować gry z produkcji własnej czyli Microsoft'a...Dużo sie zmieniło od 1945..[Wiem..Bardzo stare]
 • Niestety to już jest przestarzała metoda, aby mieć pou na komputerze musimy pobrać program bluestacks z oficjalnej strony, po czym zainstalować, uruchomić,
  i otworzyć sklep play, i się zalogować na konto google, po czym wyszukać pou i kliknąć zainstaluj, i w taki sposób można zagrać w pou na komputerze.
 • Dzięki wam
 • ta gra nie chce mi się zainsalować
 • Ciekawa gra,mój wnuk uwielbia ją.
 • suuuper gra a do tego szybko się pobiera!
 • To jest całkowicie za darmo?
 • ja mam 100000000000000000000000000000000000000000000 kasy
 • chodzi wam o pou?

Dodaj komentarz


Gra Pou na komputer PC Gra Pou na komputer PC
Coraz większa ilość ciekawych aplikacji dostępnych wyłącznie na mobilna platformę Android sprawia, że chętnie ...
Instalacja gry Pou na komputerze... Instalacja gry Pou na komputerze...
Ponieważ sporo osób ciągle ma problemy z instalacją gry Pou na komputerze PC, postanowiliśmy opisać cały proce...

Tutaj znajdziesz darmowe, super fajne gry do pobrania na komputer PC (Windows), gry na Androida oraz gry online (czyli przeglądarkowe) - dla dzieci, dla dziewczyn, dziewczynek i chłopców, samochodowe. Mamy stare i nowe gry odlotowe! Pełne wersje oraz demo. Programy do pobrania (Windows) najpierw pobieramy z serwera (wykonujemy download, ściągamy), potem instalujemy na lokalnym komputerze i możemy grać. W dolinie gier są także gry na system Android, czyli gry na telefon, urządzenia mobilne: na smarftony oraz tablety. A więc nie czekaj! Pobieraj gry na komputer PC oraz system Android. Chomikuj je i baw się dobrze!