Gry do pobrania > Planszowe

Tu pobierzesz gry na system Windows.
Chess Mafia - Szachy
Chess Mafia - Szachy
Wielkość: 2.06 MB
Autor: Freegamepick.net
Licencja: freeware
Dodano: 05-04-2020
Pobrań: 398
Chess Mafia to szachy, to królewska gra logiczna, w której udział bierze dwóch graczy. W tej konkretnej grze, która jest do pobrania tutaj za darmo w pełnej wersji, możemy grać z komputerem.

Szachy to gra planszowa, której plansza składa się z 64 pól oraz zestawu bierek i figur. Gracze mają różne kolory bierek i figur, zwykle są to białe i czarne kolory. Grę zawsze rozpoczyna biała bierka lub figura.

Bierki i figury mogą poruszać się po planszy wg ustalonych reguł, mogą także bić się wzajemnie dzięki czemu ich liczba na planszy się zmniejsza a gracz, któremu zostanie zbita bierka lub figura, zostaje przez to osłabiony.
Celem gry jest takie dyrygowanie elementami szachownicy żeby postawić króla (jedną z głównych figur szachownicy) pod groźbą zbicia, żeby tenże król nie miał szansy na wybrnięcie z tej ewentualności.

Szachy są uznawane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski jako dyscyplina sportu dlatego też jest to unikalna gra planszowa.

Chess Mafia posiada zaawansowany silnik szachowy co sprawia, że trudno jest wygrać z komputerem. Żeby ułatwić grę możemy cofnąć swój ruch lub też uzyskać podpowiedź.


  

Chcesz pobrać grę? Polub nasz kanał na YouTube!
Uwaga: przy części gier tuż po uruchomieniu instalatora może pojawić się ekran tzw. filtru SmartScreen informującego o potencjalnym zagrożeniu komputera przez uruchomiony plik. Ta informacja wcale nie oznacza, że plik jest faktycznie zagrożeniem a jedynie informacją o tym, że filtr nie zna tego programu. Nie należy się więc tym przejmować i wybrać akcję Więcej informacji a następnie Uruchom mimo to.

Niestety użytkownicy Windows nie mają łatwego życia. Firma Microsoft postanowiła uprzykrzyć życie użytkownikom Windowsa. Najnowsza wersja Windows 10 ma teraz domyślnie zablokowaną możliwość instalacji programów, które nie są certyfikowane przez Microsoft. Niestety nikt nie pyta się użytkowników o zdanie. MS to zrobił i już. Jak widać tendencja odchodzenia od systemu Windows nie bierze się z niczego tylko z działań producenta tego systemu, który nie liczy się z użytkownikiem.

Żeby nadal móc wybierać i bez przeszkód instalować programy, jakie my chcemy, a nie te, które chce Microsoft, należy zmienić ustawienia zgodnie z sugestią pokazaną na planszy, która zostanie wyświetlona po próbie uruchomienia gry/programu, którego nie zna MS. (przykładowo - należy wybrać - więcej informacji - a potem - uruchom mimo to)

Kliknij tutaj żeby pobrać

Dodaj komentarz


Chińczyk Chińczyk
Chińczyk jest jedną z bardziej popularnych gier planszowych. Teraz zagrasz w tę grę na komputerze. Gra umożli...
Chess Mafia - Szachy Chess Mafia - Szachy
Chess Mafia to szachy, to królewska gra logiczna, w której udział bierze dwóch graczy. W tej konkretnej grze, ...

Tutaj znajdziesz darmowe, super fajne gry do pobrania na komputer PC (Windows), gry na Androida oraz gry online (czyli przeglądarkowe) - dla dzieci, dla dziewczyn, dziewczynek i chłopców, samochodowe. Mamy stare i nowe gry odlotowe! Pełne wersje oraz demo. Programy do pobrania (Windows) najpierw pobieramy z serwera (wykonujemy download, ściągamy), potem instalujemy na lokalnym komputerze i możemy grać. W dolinie gier są także gry na system Android, czyli gry na telefon, urządzenia mobilne: na smarftony oraz tablety. A więc nie czekaj! Pobieraj gry na komputer PC oraz system Android. Chomikuj je i baw się dobrze!