Gry do pobrania > Gry dla dzieci

Tu pobierzesz gry na system Windows.
Gcompris - pakiet gier edukacyjnych
Gcompris - pakiet gier edukacyjnych
Wielkość: 289.06 MB
Autor: Bruno Coudoin
Licencja: GNU/GPL
Dodano: 03-09-2015
Pobrań: 5 115
Gcompris to edukacyjny pakiet gier dla dzieci. Docelowo miały to być gry na Linuksa, jednak znaczna ich część została udostępniona w tej paczce do pobrania także na platformę Windows. Gry są przeznaczona dla dzieci od dwóch do dziesięciu lat, choć dzieci w innym wieku oraz dorośli też mogą się nimi rozerwać. Mają one charakter gier edukacyjnych, czyli razem z zabawą niosą edukację.

Wśród naprawdę najróżniejszych gier mamy tutaj następujące kategorie:
- zabawa z komputerem: odkrywanie klawiatury i myszki;
- gry związane z matematyką: liczby, gry pamięciowe, odbicia lustrzane;
- ogólna nauka: symulacje elektryczne, śluza, kontrola łodzi podwodnej;
- geografia: szukanie krajów na mapie;
- gry klasyczne: szachy, kulki, sudoku;
- fizyka: grawitacja;
- nauka czytania;
- typowe dla dzieci: puzzle, rysowanie.

To oczywiście tylko część gier zawartych w pakiecie. Wszystkich jest obecnie około 100.

Pakiet gier jest darmowy. Dla platformy Windows nie wszystkie gry są aktywne. Autor chcąc promować wolne oprogramowanie jakim jest Linuks chce zachęcić do korzystania z niego właśnie poprzez udostępniania części gier jako darmowych tylko dla Linuksa. Jednak zdecydowana większość gier w pakiecie jest aktywna także dla systemu Windows.Chcesz pobrać grę? Polub nasz kanał na YouTube!
Uwaga: przy części gier tuż po uruchomieniu instalatora może pojawić się ekran tzw. filtru SmartScreen informującego o potencjalnym zagrożeniu komputera przez uruchomiony plik. Ta informacja wcale nie oznacza, że plik jest faktycznie zagrożeniem a jedynie informacją o tym, że filtr nie zna tego programu. Nie należy się więc tym przejmować i wybrać akcję Więcej informacji a następnie Uruchom mimo to.

Niestety użytkownicy Windows nie mają łatwego życia. Firma Microsoft postanowiła uprzykrzyć życie użytkownikom Windowsa. Najnowsza wersja Windows 10 ma teraz domyślnie zablokowaną możliwość instalacji programów, które nie są certyfikowane przez Microsoft. Niestety nikt nie pyta się użytkowników o zdanie. MS to zrobił i już. Jak widać tendencja odchodzenia od systemu Windows nie bierze się z niczego tylko z działań producenta tego systemu, który nie liczy się z użytkownikiem.

Żeby nadal móc wybierać i bez przeszkód instalować programy, jakie my chcemy, a nie te, które chce Microsoft, należy zmienić ustawienia zgodnie z sugestią pokazaną na planszy, która zostanie wyświetlona po próbie uruchomienia gry/programu, którego nie zna MS. (przykładowo - należy wybrać - więcej informacji - a potem - uruchom mimo to)

Kliknij tutaj żeby pobrać

Komentarze

  • niezłe

Dodaj komentarz


Gra Pou na komputer PC Gra Pou na komputer PC
Coraz większa ilość ciekawych aplikacji dostępnych wyłącznie na mobilna platformę Android sprawia, że chętnie ...
Instalacja gry Pou na komputerze... Instalacja gry Pou na komputerze...
Ponieważ sporo osób ciągle ma problemy z instalacją gry Pou na komputerze PC, postanowiliśmy opisać cały proce...

Tutaj znajdziesz darmowe, super fajne gry do pobrania na komputer PC (Windows), gry na Androida oraz gry online (czyli przeglądarkowe) - dla dzieci, dla dziewczyn, dziewczynek i chłopców, samochodowe. Mamy stare i nowe gry odlotowe! Pełne wersje oraz demo. Programy do pobrania (Windows) najpierw pobieramy z serwera (wykonujemy download, ściągamy), potem instalujemy na lokalnym komputerze i możemy grać. W dolinie gier są także gry na system Android, czyli gry na telefon, urządzenia mobilne: na smarftony oraz tablety. A więc nie czekaj! Pobieraj gry na komputer PC oraz system Android. Chomikuj je i baw się dobrze!