Prince of Persia i wiele innych dosowych gier za darmo Jeśli ktoś pamięta czasy gier działających pod systemem DOS, to z pewnością pamięta taki hit jak Prince of Persia. To niezapomniana gra, która działała wówczas na każdej chyba maszynie. Każdy w to grywał i to był prawdziwy hit. Teraz zarówno tą grę jak i wiele innych można uruchomić w oknie przeglądarki bez instalacji czy też innych specjalnych zabiegów.Prince of Persia był demkiem często puszczanym w oknach sklepów komputerowych. W domach studenckich grywało się w tą grę wieczorami. Jeśli ktoś także jest sentymentalny, to może na chwilę wrócić do tych czasów.

Wystarczy wybrać adres z internetowego archiwum gdzie można uruchomić tą i wiele innych starych gier w oknie przeglądarki. Wszystko za sprawą emulatora systemu EM-DOSBOX działającego bezpośrednio w przeglądarce. Nie wszystkie gry działają w stu procentach, szczególnie dźwięk może być nieco zniekształcony, ale na razie jest to wersja beta emulatora.

W każdym bądź razie warto spróbować: https://archive.org/details/softwarelibrary_msdos_games/v2.

Poza Prince of Persia mamy tu takie fajne stare, klasyczne gry jak: Dune 2, Stunts, SimCity, Scorched Earth, Golden Axe, Doom, Prehistorik 2, Digger, Lemmings 2, 3D Bomber, Test Drive III, Arkanoid II oraz wiele, wiele innych.

Pewnie i tak każdy zwróci uwagę na inne tytuły, w które niegdyś grał.

Wydaje się, że gry lepiej działają na przeglądarce FireFox aniżeli na Chrome.
08-01-2015 Marcin

Komentarze

  • FAJNE GRY

Dodaj komentarz

Tutaj znajdziesz darmowe, super fajne gry do pobrania na komputer PC (Windows), gry na Androida oraz gry online (czyli przeglądarkowe) - dla dzieci, dla dziewczyn, dziewczynek i chłopców, samochodowe. Mamy stare i nowe gry odlotowe! Pełne wersje oraz demo. Programy do pobrania (Windows) najpierw pobieramy z serwera (wykonujemy download, ściągamy), potem instalujemy na lokalnym komputerze i możemy grać. W dolinie gier są także gry na system Android, czyli gry na telefon, urządzenia mobilne: na smarftony oraz tablety. A więc nie czekaj! Pobieraj gry na komputer PC oraz system Android. Chomikuj je i baw się dobrze!