Pełna wersja gry Mafia II lub Civilization V legalnie za darmo! Niektórzy z góry potraktują taką wiadomość za niewiarygodną i mającą jakiś haczyk i od razu przejdą dalej nie zagłębiając się w szczegóły. Jednak Ci którzy poświęcą chwilkę i przeczytają dalszą część tej informacji, naprawdę otrzymują całkowicie za darmo i legalnie jedną z gier Mafia II lub Civilization V w pełnej wersji, jako klucz do platformy Steam (wystarczy wkleić klucz i pobrać grę).Od posiadania pełnej wersji JEDNEJ z powyższych gier (sami dokonujemy wyboru której) dzieli każdego z nas tylko kilka (no może kilkanaście) kliknięć myszką oraz wypełnienie formularza.

Żeby jednak przejść do tego należy się słowo wyjaśnienia. Jedna z popularnych anglojęzycznych stron powiązana z rynkiem gier komputerowych computerandvideogames.com organizuje głosowanie na najlepszą grę roku wg różnych kategorii. Chcąc zachęcić graczy do głosowania znaleziono sponsora, który każdemu z głosujących prześle na e-mail klucz do systemu Steam umożliwiający pobranie i grę w jedną z gier wskazanych powyżej, czyli Mafia II lub Civilization V. Oczywiście mowa tu o pełnej wersji. Przy czym poza głosowaniem trzeba jeszcze zarejestrować się na stronie computerandvideogames.com, a następnie, zaraz po głosowaniu także na innej stronie (goldenjoysticks.greenmangaming.com), z której otrzymamy klucz do gry. Co bardzo ważne trzeba podać ten sam adres e-mail, który wykorzystamy do rejestracji na stronie z glosowaniem.
Kolejną równie ważną rzeczą jest to, że głosowanie kończy się w dniu 20 października 2013 więc pozostało już niewiele czasu.

Zarówno Mafia II jak i Civilization V to bardzo fajne gry będące obecnie w sprzedaży. Standardowa cena zarówno jednej jak i drugiej gry w systemie Steam to ok. 30 euro. Warto więc chyba poświęcić kilka chwil na zdobicie darmowego egzemplarza.

Mafia II to gra, która przenosi nas w lata 40. i 50. XX wieku. Wcielamy się w gangstera pochodzenia włoskiego. Jest to historia mafijna, w której uczestniczymy z perspektywy pierwszej osoby. Sceny przeplatane są krótkimi filmami dopowiadającymi szczegóły całej historii.
Jako, że jest to FPP to tutaj, podobnie jak w GTA możemy jeździć autami, bić się czy też strzelać. Mamy też pełną swobodę poruszania się.

Civilization V to turowa gra strategiczna. Jest to gra wręcz kultowa. Premiera pierwszej części miała miejsce w odległym roku 1991 z nieporównywalną jak na obecne czasy grafiką. Główny nurt gry to rozwój własnej cywilizacji.
W grze dostępny jest standardowy widok z góry i tak jak w podobnych tego typu grach mamy możliwość zarządzania jednostkami i budowlami.

Obie gry miały premierę w roku 2010.

Szczegóły dotyczące głosowania i otrzymania jednej z gier w rozbiciu na kilka kroków.

1. Odwiedzamy stronę computerandvideogames.com/joystick
2. Wybieramy jedną z czterech kategorii (lub głosujemy we wszystkich kategoriach) - Choose a category and vote!.
3. Wskazujemy grę, na którą głosujemy a następnie wybieramy SELECT i w przypadku gdy jest to nasza ostatnia kategoria klikamy w link - Submit your votes.
4. Następnie logujemy się przez Facebooka lub Twittera i zatwierdzamy swój głos.
5. Po chwili powinniśmy uzyskać wiadomość z tego serwisu o dokonaniu głosowania oraz wymogu przejścia na kolejną stronę.
6. Zgodnie z treścią wiadomości przechodzimy na goldenjoysticks.greenmangaming.com
7. Tu musimy wypełnić formularz. Wybieramy grę, którą chcemy otrzymać i uzupełniamy formularz wpisując nazwę użytkownika, hasło oraz e-mail. Ważne żeby to był ten sam adres e-mail co zarejestrowany na Facbooku lub Twitterze. Zaznaczamy także Steam.
8. Po chwili otrzymujemy kolejną wiadomość na e-mail o dokonaniu rejestracji. Znajduje się tutaj link (na zielono), który musimy kliknąć. Zwykle po kliknięciu otrzymamy info, że nie mają jeszcze danych o naszym głosowaniu więc próbujemy wybrać ten link za kilka albo kilkanaście godzin (teoretycznie maksymalnie do 24).
9. Jak już uda się potwierdzić nasze głosowanie otrzymamy klucz Steam. Jeśli posiadamy już konto Steam to będziemy wiedzieć co mamy robić, jeśli nie, we wiadomości będzie link do utworzenia konta i pobrania klienta na komputer.

Jeśli ktoś wcześniej nie miał styczności z systemem Steam to należy wiedzieć, że jest to system cyfrowej dystrybucji gier. Jest to sklep, który instaluje program na komputerze i właśnie przez ten program gry są pobierane i zarządzane. Jest to bardzo wygodne i spójne narzędzie.

Aktualizacja: niestety akcja rozdawania darmowych kluczy została zakończona.
14-10-2013 Marcin

Komentarze

  • miałem ją kiedyś na xbox 360
  • Ale fajna ta gra miałem to kiedys
  • Super!!!

Dodaj komentarz

Tutaj znajdziesz darmowe, super fajne gry do pobrania na komputer PC (Windows), gry na Androida oraz gry online (czyli przeglądarkowe) - dla dzieci, dla dziewczyn, dziewczynek i chłopców, samochodowe. Mamy stare i nowe gry odlotowe! Pełne wersje oraz demo. Programy do pobrania (Windows) najpierw pobieramy z serwera (wykonujemy download, ściągamy), potem instalujemy na lokalnym komputerze i możemy grać. W dolinie gier są także gry na system Android, czyli gry na telefon, urządzenia mobilne: na smarftony oraz tablety. A więc nie czekaj! Pobieraj gry na komputer PC oraz system Android. Chomikuj je i baw się dobrze!