Lemigi - klasyka gier - oficjalnie za darmo Lemingi to naprawdę stara gra. Pierwsza wersja powstała już w roku 1991. Nie da się jednak zaprzeczyć, że to klasyk kier komputerowych, teraz za darmo, oficjalnie.Gra jest dostępna przez sklep systemu Windows, można ją pobrać stąd:
Lemmings
To gra logiczna, która jest obecnie darmowa, w pełnej wersji, bez reklam.

Ponieważ grę pobieramy ze sklepu Windows to pomimo jej wieku nie ma problemu z jej działaniem w systemie Windows 10.

Głównymi bohaterami gry są małe gryzonie zwane lemingami. Celem gry jest bezpieczne przeprowadzenie lemingów w zakładanej na danym poziomie ilości. Lemingi to stworzenia o bardzo małym rozumku więc to właśnie my musimy nimi pokierować. Możemy nadawać różne umiejętności każdemu z tych stworzonek, tak żeby mogły bezpiecznie przejść: wspinacz, spadochroniarz, eksploder (wybucha), porządkowy (blokuje), budowniczy, wiertniczy, górnik, kopacz. Na przejście danego poziomu mamy ściśle zadany czas. Jeśli uda się nam przeprowadzić zadaną liczbę lemingów a na planszy jeszcze jakieś pozostaną, trzeba je wybuchnąć i już :)

Ciekawostką jest, że pierwszą część gry serii Lemingi stworzyła firma DMA Design. Okazuje się, że to wcześniejsza nazwa firmy Rockstar North, tak, tej samej, która stworzyła wciąż aktualną serie super popularnych gier GTA. Obecnie GTA V jest na rynku od jakiegoś czasu, jednak w niedługim czasie powinna wyjść GTA VI.

Subskrybuj nasz kanał :)Komentarze

  • ELO

Dodaj komentarz

Tutaj znajdziesz darmowe, super fajne gry do pobrania na komputer PC (Windows), gry na Androida oraz gry online (czyli przeglądarkowe) - dla dzieci, dla dziewczyn, dziewczynek i chłopców, samochodowe. Mamy stare i nowe gry odlotowe! Pełne wersje oraz demo. Programy do pobrania (Windows) najpierw pobieramy z serwera (wykonujemy download, ściągamy), potem instalujemy na lokalnym komputerze i możemy grać. W dolinie gier są także gry na system Android, czyli gry na telefon, urządzenia mobilne: na smarftony oraz tablety. A więc nie czekaj! Pobieraj gry na komputer PC oraz system Android. Chomikuj je i baw się dobrze!