Gry z telefonu na pececie Jest całkiem pokaźna liczba programów wspomagających grę w gry znane nam z telefonów (Android) na komputerach PC. Ciągle jednak chyba najlepszym wyborem jest BlueStacks.Jest dobry wybór, dzięki któremu minimalizujemy nachalność reklam i sztuczek marketingowych dostając zamian darmowe narzędzie do zabawy na pecetach. BlueStacks zachowuje dość dobrą wydajność. Dlaczego w ogóle grać na pecetach w gry na Androida? Mamy tutaj duży ekran i szereg dodatkowych możliwości, z których najbardziej oczywistą jest możliwość podpięcia pada (np. z XBoxa) i przednią zabawę na dużym ekranie.

Żeby rozpocząć naszą przygodę z grami z telefonu, przechodzimy na stronę BlueStacks. Mamy tutaj do wyboru kilka różnych wersji programu. Ja osobiście wybrałem wersję BlueStacks 5, przy czym mój konkretny wybór padł na Pie 64-bit. Czy będzie to słuszny wybór? Zobaczymy. jakoś na razie ciągle nie jestem do końca przekonany do narzędzi wspomagających przetwarzanie aplikacji w chmurze, a jak dobrze zgaduję to właśnie oferuje usługa Hyper-V.

Po instalacji dobrze jest zalogować się w sklepie Google Play i właśnie stąd wszystko pobierać. Jestem nieco podejrzliwy więc sam nie logowałem się tutaj przez swoje główne koto gdzie mam podpięte karty płatnicze. Choć BlueStacks znam od lat i nie słyszałem o tym oprogramowaniu nic takiego co jakoś wskazywałoby na moją słuszną troskę w tym względzie to jakoś obecnie wołałbym nie ryzykować ;)

Ten tekst pisałem na bieżąco i jak się właśnie okazało wersja Pie-64 bit to nie było dobry wybór... Chcąc uruchomić moją ulubioną grę (obecnie) Brawl Stars, system nie pozwolił na jej uruchomienie w wersji 64 bity, instalujemy zatem Nougat 32-bit. Jedna proponuje to zrobić w wykorzystaniem programu starowego, który się zainstalował razem z programem podstawowym: BlueStacks 5 Multi-Instance Manager. Wybieramy przycisk Instancja - Świeża instancja - Nougat 32-bit - kolejny. Tutaj wybieramy parametry naszej platformy. Ustawione przeze mnie parametry można zobaczyć na zrzucie poniżej. teraz wybieramy przycisk Start przy nowej instancji, którą utworzyliśmy.

Teraz możemy już spokojnie zalogować się w Google Play, zainstalować Brawl Stars i w niego zagrać :)
Polecam bo można grać z padem. Czy jest lepiej? Na razie testuje, wypowiem się jak już przejdę kilka poziomów ;)

Właśnie sprawdziłem: z padem od XBoxa gra się na prawdę SUUUPER :) No może za wyjątkiem tego, że sam pad zakłóca ALEXĘ.

Dodaj komentarz

Tutaj znajdziesz darmowe, super fajne gry do pobrania na komputer PC (Windows), gry na Androida oraz gry online (czyli przeglądarkowe) - dla dzieci, dla dziewczyn, dziewczynek i chłopców, samochodowe. Mamy stare i nowe gry odlotowe! Pełne wersje oraz demo. Programy do pobrania (Windows) najpierw pobieramy z serwera (wykonujemy download, ściągamy), potem instalujemy na lokalnym komputerze i możemy grać. W dolinie gier są także gry na system Android, czyli gry na telefon, urządzenia mobilne: na smarftony oraz tablety. A więc nie czekaj! Pobieraj gry na komputer PC oraz system Android. Chomikuj je i baw się dobrze!